ZDRAVÍ

Něco na mě leze

12. 7. 2010, Redakce Babinet, www.acylpyrin.cz

Chřipka může člověka postihnout i v letních měsících. Protože se neprojeví rýmou, její nástup je o to ráznější. Během 18 - 48 hodin se prudce zvedne teplota, až k hranici 41°C, a s ní se dostaví zimnice, malátnost, nechutenství, bolesti těla a hlavy a suchý dráždivý kašel. Trpět příznaky chřipky však není nutno – díky bílé krystalické látce – kyselině acetylsalicylové (ASA) – jež má analgetické (tišící bolesti), antipyretické (snižující horečku) a protizánětlivé účinky.

Již v 5. stol. př. n. l. si řecký lékař Hippokrates povšiml, že odvar z kůry vrby bílé tiší bolest a snižuje horečku. Tyto účinky byly popsány i v egyptských a sumerských textech. Roku 1763 byly znovuobjeveny a vědecky dokázány reverendem Edwardem Stoneem. O půlstoletí později pak německý farmakolog Buchner vyextrahoval z vrbové kůry žlutě zbarvenou látku - salicin. O vedlejší účinky (hořkost, dráždění žaludku a vyvolávání průjmů) jej připravil až v roce 1897 německý chemik Hoffmann, když do její molekuly zavedl kyselinu octovou. Vznikl první aspirin.

Po první světové válce, kdy se lék rozšířil po světě, přestal být název patentově chráněn jen v USA a Británii. V jiných zemích ochrana názvu platila i nadále. A tak se lék začal vyrábět jako Acylpyrin. Důležité je vědět, že Aspirin i Acylpyrin obsahují tutéž účinnou látku. Rozdíl pozná jen vaše peněženka.

V rozpustné formě navíc tento lék urychlí svůj účinek o čas jinak potřebný na rozpuštění v trávicím ústrojí. Je nejvyšší čas zásobit se Acylpyrinem, ať si ušetříte větu „něco na mě leze.“

Zúčastněte se naší soutěže a vyhrajte jeden ze tří dárků od značky Acylpyrin!


Novější - Starší příspěvek



KOMENTÁŘE (2):

Anonym dne 29. 4. 2012 v 17:30 napsal(a):
Ono každé nachlazení je otrava. Já teda acylpirin doma nemám ani bych ho nepoužila, jsou na něj často alergie. Za to nám vždy pomůže nurofen, jak dětem tak i nám dospělým. Navíc dělám naloženou cibuli s citronem a cukrem. Mě a manželovi dělám zázvorový čaj s medem a citronem. Vše skvěle zabírá.
Simona dne 15. 9. 2010 v 9:21 napsal(a):
Chripka je otrava:o( Acylpirin je na snizeni teploty dobry, ale ja mam spis v lekarnicce pro tyhle pripady Preventan Akut. Plus nedam dopusit na medvedi mliko (rum, med a mliko svarit, mnam a zabira to:o)
Vložte komentář:

Jméno:     E-mail:


Opište text z kontrolního obrázku:
verification image, type it in the box 

NÁŠ TIP

Dovolená v Toskánsku! Agroturistika poblíž vinic a olivových hájů na www.prima1vera.com

SOUTĚŽE E-MAILEM

Nechcete přijít o žádnou soutěž? Nechte se pravidelně informovat o aktuálních soutěžích e-mailem!
>> Registrace






























































































NÁŠ TIP: Moudré knihy - Svět bez hranic, Nick Vujicic, Mark Dzirasa, Mabel Katz, Baťa.
NÁŠ TIP: Prohlédněte si nový katalog kuchyňských spotřebičů MORA. V nabídce naleznete vestavné trouby a desky, vestavné chladničky, vestavné mikrovlnné trouby či myčky, odsavače par či volně stojící sporáky.
NÁŠ TIP: Naším tipem je dovolená Chorvatsko 2012, neřešte problémy v Řecku a Egyptě. Prožijte krásné dovolenou, hotely v Chorvatsku na Vás čekají.
NÁŠ TIP: Váhoservis Balcárek dodává váhy a pokladny všech druhů. Reference průmyslových staveb najdete na webu stavební firmy TOMEK.
NÁŠ TIP: Pánské a dámské oblečení CHAOS JEANS, kolekce doplněna o bundy a mikiny Funstorm.
NÁŠ TIP: Víte jak se spí v Povlečení Matějovský? To je Spánek v komfortu. Nejen pro Vás ale i Vaše děti - Dětské povlečení. Nově v naší nabídce i Přehoz na postel k povlečení.
NÁŠ TIP: Kvalitní elektronická cigareta - Royal Siesta - Chcete kouřit zdravěji, levněji a bez dehtu?

Ochrana osobních údajů - Pošlete nám svou báseň nebo článek - Dejte nám vědět o stránkách pro ženy - Ikonka - Reklama, kontakty - RSS feed
ISSN 1803-7259
Copyright (c): 2000-2010, B3net s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Babinet.cz k plné spokojenosti využívá služeb serverhostingu firmy Ignum s.r.o.


Odkazy: Catering, Bazény, Svatba na klíč, Biolampa, alkohol tester, masážní přístroje, Biolampa Biostimul - fototerapie, Liposukce, CK TRAVELLER specialista na Dovolená v Rakousku, svítidla, Matrace, Vánoční dárečky, Letenky, Dieta, hubnutí, Výletník, Kdykde