Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

#26 21. 11. 2022 14:09

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3001

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil napsal(a):

Dobrý večer,
prosím, můžete mi někdo poradit? Jsem vdaná 38 let, ale manžel je alkoholik a já se chci co nejdříve rozvést. Máme byt, tam to je jasné, napůl. Ale k tomu mi moje maminka na mě před svou smrtí nechala přepsat svůj domek se zahradou. Má manžel nárok na polovinu toho domku? Děkuju.

jak píše Andrea.........................nemá

ale kdybys ho prodala, tak nárok na peníze má

Soleil utíkej, utíkej................
znám to z vlastní zkušenosti, pokud nechce sám na léčení..................tak upaluj

bývalý manžel nakonec se léčil, nepil 7,5 roku a pak stačil týden................my ho naivně dotlačili na opět léčení, ale naprosto nic,
podruhé, potřetí, počtvrté....................pil čím dál víc
je po smrti

děti se občas zmíní, opakovaně................že jsem se rozvedla pozdě

je pravda, že to byl osvobozující pocit-rozvod, nesmírně.......těsně před důchodem, ani den jsem nepřesluhovala..............
taky jsem učila francouzštinu jako Ty

žiju si báječně..............už 12 let

Není tady

 

#27 21. 11. 2022 19:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

je pravda, že to byl osvobozující pocit-rozvod, nesmírně......

Ano, je to tak.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#28 21. 11. 2022 19:56

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

vera napsal(a):

Soleil napsal(a):

Dobrý večer,
prosím, můžete mi někdo poradit? Jsem vdaná 38 let, ale manžel je alkoholik a já se chci co nejdříve rozvést. Máme byt, tam to je jasné, napůl. Ale k tomu mi moje maminka na mě před svou smrtí nechala přepsat svůj domek se zahradou. Má manžel nárok na polovinu toho domku? Děkuju.

jak píše Andrea.........................nemá

ale kdybys ho prodala, tak nárok na peníze má

Soleil utíkej, utíkej................
znám to z vlastní zkušenosti, pokud nechce sám na léčení..................tak upaluj

bývalý manžel nakonec se léčil, nepil 7,5 roku a pak stačil týden................my ho naivně dotlačili na opět léčení, ale naprosto nic,
podruhé, potřetí, počtvrté....................pil čím dál víc
je po smrti

děti se občas zmíní, opakovaně................že jsem se rozvedla pozdě

je pravda, že to byl osvobozující pocit-rozvod, nesmírně.......těsně před důchodem, ani den jsem nepřesluhovala..............
taky jsem učila francouzštinu jako Ty

žiju si báječně..............už 12 let

Děkuju Vero, tvůj příběh si pamatuju...vím...Žes učila francouzštinu to nevím....kde? neznáme se?
Děti mi taky říkají, že jsem se měla rozvést dávno....chtěla jsem jim udržet rodinu, kterou jsem jako malá neměla, naši se rozvedli, když jsem byla malá, bylo mi to líto...Tak jsem jim to nechtěla udělat. Ale teď už bych mohla. Jenže jsem měkká, vždycky mu znovu uvěřím, že to bude dobrý, je hodnej, milej....ale jen do té určité doby, než se to zase stane...Vydržel už nepít rok, ale pak se to zase všechno vrátilo...

Není tady

 

#29 21. 11. 2022 20:07

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Lidi ho znají jako hodnýho, charismatickýho člověka, ale neznají většinou jeho druhou stránku. Když se opije, je jak dr. Jekyll a pan Hyde, mění se v monstrum. Řve, mlátí dveřma a do stolu, nadává mi, napadá mě (slovně), vyhazuje mě z bytu a táhnu do pr...atd. Jenže pak je jak milius, ptá se jestli nechci kafe, dělá večeři, donese mi kytku...Jakoby se nic nestalo. A já zas uvěřím, že už se to nebude opakovat a je to furt dokola...

Není tady

 

#30 21. 11. 2022 20:34

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Jasnej domácí tyran. Velmi rychle doporučuji Bílý kruh, telefon, rozhovor, ujasnit si situaci a a rychle pryč!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#31 21. 11. 2022 20:35

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3001

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil napsal(a):

Lidi ho znají jako hodnýho, charismatickýho člověka, ale neznají většinou jeho druhou stránku. Když se opije, je jak dr. Jekyll a pan Hyde, mění se v monstrum. Řve, mlátí dveřma a do stolu, nadává mi, napadá mě (slovně), vyhazuje mě z bytu a táhnu do pr...atd. Jenže pak je jak milius, ptá se jestli nechci kafe, dělá večeři, donese mi kytku...Jakoby se nic nestalo. A já zas uvěřím, že už se to nebude opakovat a je to furt dokola...

jako přes kopírák.........toto jsem zažívala taky......utíkej

čítankový příklad..........

....alkohol způsobuje destruktivní změnu osobnosti a toto se bude zhoršovat

je to vážně nemocný člověk, který se musí léčit a to 3 měsíce pod dozorem a co nejdříve

pokud nechce, zachraň aspoň sebe-ani nevíš, jak jsi ohrožená.............poraď se, ale URYCHLENĚ s nějakým psychologem

bývalý manžel nechodil do hospody, veřejně nepil, pil tajně doma, navenek byl taky hodný, charizmatický člověk

Není tady

 

#32 21. 11. 2022 20:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil, to přece nemᚠzapotřebí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#33 21. 11. 2022 21:50

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Judyna napsal(a):

Soleil, to přece nemᚠzapotřebí.

Nemám. Ale neumím vyjít z toho kruhu ven...

Není tady

 

#34 22. 11. 2022 6:55

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3001

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil napsal(a):

Judyna napsal(a):

Soleil, to přece nemᚠzapotřebí.

Nemám. Ale neumím vyjít z toho kruhu ven...

To znám...............ale TO musíš zvládnout sama. Život je tak krátký.....

Nejhorší jsou ty chvilky, kdy je jak milius.....jak píšeš. Ta neustálá naděje...........zklamání.
Opakuji znovu, jsi tak ohrožená.......zdravotně. Ale najít dobrého psychologa je téměř nemožné, mně se to nepodařilo
a moc mi pomohl tady Babinet.

Ten neustálý stres a vše kolem................se neustále střádá a jednoho dne si tělo řekne DOST

Ta šílená věta..............MĚJ SE RÁDA

Není tady

 

#35 22. 11. 2022 14:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil napsal(a):

Judyna napsal(a):

Soleil, to přece nemᚠzapotřebí.

Nemám. Ale neumím vyjít z toho kruhu ven...

Tak nájdi nejakú pomocnú podanú ruku a SKOČ! Bojova zaňho sa nedá (skúsenos so strýkom... ktorý nebol agresívny fyzicky, odkedy ho teta - tehotná - udrela tak, že mal 7 stehov big_smile , ale zato slovne. A míňal peniaze, ožratý vzal 25 000 odložených "pre strýčka Príhodu" a odložil ich tak, že sa už nikdy nenašli grater kapitulation A to ich teta krvopotne škudlila, bratrancovi na štúdiá a tak...) Možno mu to paradoxne pomôže a spamätá sa - takto nemá vežmi motiváciu,.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#36 22. 11. 2022 17:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil, něco mi to silně připomíná........ usch S tím rozdílem, že zcela bez alkoholu.

Seli, jak va jsi to myslela s tím skokem?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#37 22. 11. 2022 19:09

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Holky, děkuju. Zatím jsem se objednala do Poradny pro rodinu - k pracovnici pro problematiku domácího násilí, na příští pondělí. Taky mám kontakt na rozvodovou advokátku, tam zavolám zítra. A objednám se ke svýmu terapeutovi, i když je dost drahej, pomáhá mi to.
Pro mě je nejt잚í mu vždycky znovu neuvěřit, nenechat se uchlácholit. Nenechat posouvat hranice - 1 pivo, 2 piva, 3 piva...

Není tady

 

#38 22. 11. 2022 19:10

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

vrabčák napsal(a):

Soleil, něco mi to silně připomíná........ usch S tím rozdílem, že zcela bez alkoholu.

Seli, jak va jsi to myslela s tím skokem?

Vrabčáku, znᚠto z domu? Z dětství?

Není tady

 

#39 22. 11. 2022 19:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil napsal(a):

Holky, děkuju. Zatím jsem se objednala do Poradny pro rodinu - k pracovnici pro problematiku domácího násilí, na příští pondělí. Taky mám kontakt na rozvodovou advokátku, tam zavolám zítra. A objednám se ke svýmu terapeutovi, i když je dost drahej, pomáhá mi to.
Pro mě je nejt잚í mu vždycky znovu neuvěřit, nenechat se uchlácholit. Nenechat posouvat hranice - 1 pivo, 2 piva, 3 piva...

Nedělej jednu chybu pořád dokola. Kolikrát ses už takhle spálila ? (Řečnická otázka)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#40 22. 11. 2022 19:29

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Judyna napsal(a):

Soleil napsal(a):

Holky, děkuju. Zatím jsem se objednala do Poradny pro rodinu - k pracovnici pro problematiku domácího násilí, na příští pondělí. Taky mám kontakt na rozvodovou advokátku, tam zavolám zítra. A objednám se ke svýmu terapeutovi, i když je dost drahej, pomáhá mi to.
Pro mě je nejt잚í mu vždycky znovu neuvěřit, nenechat se uchlácholit. Nenechat posouvat hranice - 1 pivo, 2 piva, 3 piva...

Nedělej jednu chybu pořád dokola. Kolikrát ses už takhle spálila ? (Řečnická otázka)

Judyno, já to teoreticky samozřejmě vím. Ano, mockrát.

Není tady

 

#41 22. 11. 2022 19:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Já to rozhodování měla tenkrát před lety lehčí v tom, že u nás to bylo bez alkoholu i hezkých chvilek. T잚í to bylo v tom, že jsem byla s malým synem na mateřské a zcela bez prostředků. Přesto jsem nikdy nelitovala.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#42 22. 11. 2022 19:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Ćlověku, který Tě tolikrát zklamal, přece nemůžeš věřit. Ledaže bys chtěla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#43 23. 11. 2022 7:46

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3001

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

vrabčák napsal(a):

Soleil, něco mi to silně připomíná........ usch S tím rozdílem, že zcela bez alkoholu.

Seli, jak va jsi to myslela s tím skokem?

vrabčáku...........................snad TO nemᚠdoma

Není tady

 

#44 23. 11. 2022 7:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

vrabčák napsal(a):

Soleil, něco mi to silně připomíná........ usch S tím rozdílem, že zcela bez alkoholu.

Seli, jak va jsi to myslela s tím skokem?

Da sa na zmenu - ktorá je skoková, nie postupná... V tomto štádiu už nejaké neinvazívne tanečky asi nepomôžu...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#45 23. 11. 2022 7:59

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3001

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil..................zřejmě jste kolem 60...............věk strašně těžký na změnu, i pro Tebe................ale neváhej
já se rozvedla v 59.............a přiznám se, že jsem si musela opatřit berličku.........přes Seznamku jsem se seznámila s A a  zamilovala se, byl to převozníček...............a moc mi pomohl...........ale bývalý manžel už bydlel mimo......to bylo snazší
padl na samé dno.........7,5 roku NEPIL, sice se změnil k horšímu, ale chodil do práce, měl krásný důchod........a stačil týden a byl tam, kde před 7,5 roky..........

Není tady

 

#46 23. 11. 2022 19:22

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Věro, stolt, v životě máme i to, co nechceme........  sad Naštěstí ale žiju moooooooooooccc ráda. big_smile hjarta

Seli, díky, myslela jsem si, že to tak myslíš wink, jen jsem se chtěla ubezpečit. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#47 24. 11. 2022 6:43

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3001

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Vrabčáku..............

Pokud je to bez alkoholu, tak to má řešení............a lze najít modus vivendi, zřejmě se Ti to podařilo

Není tady

 

#48 24. 11. 2022 18:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Věro, díky. smile

Význam tohoto spojení znám, ale jak si ho vysvětluješ ty? Napiš mi, prosím tě, nějaký konkrétní příklad. Děkuju. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#49 24. 11. 2022 18:54

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: dělení majetku za života a nároky vlastních dětí

Soleil, napsala jsem ti SZ, asi sis nevšimla.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » dělení majetku za života a nároky vlastních dětí
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů