Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 1. 12. 2022 9:11

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: vypoved pro nadbytecnost

Takze nakonec teda marodim,jsem tyden doma a uz je me to dlouhe.Za ten tyden jsem prosla na hledani prace kde co,na plat se nikde neptam vzala bych vse i za minimalni mzdu.Neni tu vubec nic .Ptala jsem se i v marketu kde jsem pred par lety delala ,maji plno.Ale vedouci me prislibila kdyby se neco uvolnilo ,ze me da vedet a prijali by me. Ale na druhou stranu kdo bude odchazet,kdyz neni kam. Pritel me tvrdi,abych vyckala a byla v lednu na pracaku.Ze se pak uvidi,ze hlady neumreme.Ja,ale zacinam panikarit,protoze jsem nikdy na podpore nebyla.Teda byla ,ale tenkrat se mohlo k podpore privydelat a ja si privydelavala.
Kdyz jsem se byla ptat v tom marketu tak ve fronte stala ta kvuli ktere odchazim s prace.Tentyz den byl vlozeny inzerat na nabidku prace na moje misto.Takze ji doslo,ze hledam praci jinde.
Dcera me uklidnuje a rika,ze na kazdeho ceka ta jeho prace a mam si pry uzivat cas kdy nemusim do prace a uklidnit se.Ze cely zivot chodim do prace.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#127 1. 12. 2022 11:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: vypoved pro nadbytecnost

Erem, ja som si už nemohla oficiálne privyrába - hoci sama úradníčka mi radila, ako obís zákaz, ale nešlo to - a nejako som prežila... Pravda, musela som potom oplaka dovolenky a iný "luxus", ale dalo sa, dlžoby som splatila pomerne skoro a dobre (okrem v rodine, ale to zasa prišlo iné "riešenie" kapitulation) a naozaj som si nakoniec našla dobrú prácu, kde som spokojná. A našla som aj vnútornú aspoň akú-takú istotu, že dokážem zvláda aj takéto krízy... a to je na nezaplatenie. Takže nerúcaj sa, skús sa nenervova a naozaj hžada ďalej. Keď pôsobíš ako zúfalec ruvajúci sa o akúkožvek prácu, asi to nerobí dobrý dojem na potenciálnych zamestnávatežov. Skús si odmyslie ten tlak a hovor si len tožko, že chceš túto prácu kvôli nej samej - potom o tom žahšie presvedčíš aj tých druhých. (Mňa takto vzali do kvetinárstva, hoci som nemala skúsenosti - vedela som to s žuďmi a viazanie plus ošetrovanie kvetov ma viditežne bavilo, tak to riskli a naučili ma všetko wink .)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#128 1. 12. 2022 11:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: vypoved pro nadbytecnost

A ešte - skús aj trochu mimo svoju oblas, myslím brandžu, možno nájdeš niečo, čo by a bavilo a zaučila by si sa (kvety, darčekové predmety, papiernictvo, kutilské potreby, domáce potreby, apod....)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#129 1. 12. 2022 18:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: vypoved pro nadbytecnost

eremuruss napsal(a):

Takze nakonec teda marodim,jsem tyden doma a uz je me to dlouhe.Za ten tyden jsem prosla na hledani prace kde co,na plat se nikde neptam vzala bych vse i za minimalni mzdu.Neni tu vubec nic .Ptala jsem se i v marketu kde jsem pred par lety delala ,maji plno.Ale vedouci me prislibila kdyby se neco uvolnilo ,ze me da vedet a prijali by me. Ale na druhou stranu kdo bude odchazet,kdyz neni kam. Pritel me tvrdi,abych vyckala a byla v lednu na pracaku.Ze se pak uvidi,ze hlady neumreme.Ja,ale zacinam panikarit,protoze jsem nikdy na podpore nebyla.Teda byla ,ale tenkrat se mohlo k podpore privydelat a ja si privydelavala.
Kdyz jsem se byla ptat v tom marketu tak ve fronte stala ta kvuli ktere odchazim s prace.Tentyz den byl vlozeny inzerat na nabidku prace na moje misto.Takze ji doslo,ze hledam praci jinde.
Dcera me uklidnuje a rika,ze na kazdeho ceka ta jeho prace a mam si pry uzivat cas kdy nemusim do prace a uklidnit se.Ze cely zivot chodim do prace.

Erem, ty mᚠnesmírnou výhodu (alespoň co jsem z tvého psaní pochopila - bez hypoték, dluhů, ve svém, mᚠmuže), že tě to až tak netlačí a můžeš hledat v klidu. Znovu si přečti, co jsi psala o své kamarádce.... ty mᚠdobré výchozí podmínky. Na tvém místě bych si teď odpočinula, prosinec a vánoce si užila a od ledna šla na pracák a začala aktivně hledat místo. A pokud nic nebude u vás přímo, tak vystoupit ze své komfortní zóny a jít šanci a dobré práci naproti někam trochu dál. Všechno dobře dopadne, uvidíš!

Upravil(a) LENNNA (1. 12. 2022 18:01)


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#130 1. 12. 2022 19:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: vypoved pro nadbytecnost

Lena to píše dobře. Ale byla bych taky silně nervózní. Ty mᚠale chlapa, nejsi na to sama. Tak si chvilku odpočni a uvidíš.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#131 9. 12. 2022 6:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: vypoved pro nadbytecnost

Zeny ,potrebuji radu.Stale hledam praci,byla jsem se ptat v marketu kde jsem pred 4 lety pracovala.Vzali by me,jen momentalne misto nemaji,mam se zeptat v lednu.Mam tu praci 5 minut od baraku. Ale jistota,ze se uvolni misto hned v lednu nemam,lidi se tam dost stridaji.Ted se me naskytla prace v obchode,ale dojizdeni,takze kdyz odectu penize za dojizdeni mela bych16 tisic cisteho.S pritelem se o tehle praci moc mluvit neda,protoze v tomto meste bydli muj byvaly manzel a pritel na nej dost zarli i kdyz nema proc.V kontaktu s byvalym nejsem vubec.Takze jeho nazor je takovy,ze dojizdet je blbi,mam pry marodit do konce mesice a v lednu jit na pracak.Dcera zastava nazor,abych byla doma a uzivala si to,ze nemusim do prace,ze praci urcite najdu,nemam se pry stresovat.A ja nevim co dal....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#132 9. 12. 2022 7:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3512

Re: vypoved pro nadbytecnost

Mᚠvysněný cíl a jsou různé způsoby, jak toho dosáhnout. Pokud mᚠpříslib práce v místě a podporu rodiny, vč. přítele, že to s tebou chvíli na pracáku zvládnete, nehnala bych se do žádných dojezdů a práce za každou cenu. Ber to tak, že začít dojíždět můžeš vždycky. Ty sama jsi tu několikrát zmínila (i mezi řádky), jak je pro tebe důležité najít si práci v místě bydliště. To může nějakou dobu trvat, ale zase mi přijde lepší varianta přečkat pár týdnů na pracáku, než nastoupit do jiné (dojezdové) práce a pak tam zase po chvíli končit, protože chceš dělat v místě bydliště. Nebo ještě hůř, i nadále dojíždět a být nespokojená, že jsi mohla pracovat u baráku a nevyšlo to. Přeju ti krátké, rychlé a hlavně dobré (pro tebe) rozhodnutí, a si můžeš užít svátky v klidu duše smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#133 9. 12. 2022 9:22

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1262

Re: vypoved pro nadbytecnost

Tu práci s dojížděním neber, to by ti zbylo málo peněz, času a ještě žárlivost přítele. Myslím, žes tu psala, několikrát, že na bývalého pořád trochu myslíš, (ale z tvého popisu víme, co byl zač sad ), takže bych nedráždila přítele ani sebe, nestojí to za to.

Buď co nejdýl na nemocenský a pak na pracáku až do chvíle, kdy se uvolní ta práce u vás 5 minut od baráku. I kdyby to nebylo v lednu, tak čekej dále, sama píšeš, že se to tam dost mění. Výhodou pro tebe je, že to tam znáš.

No a přitom se rozhlížej dále, třeba se naskytne možnost, o které teď nevíš. Užij si v klidu Vánoc, nestresuj se, práce se určitě najde.

Není tady

 

#134 10. 12. 2022 21:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: vypoved pro nadbytecnost

Vzhledem k tomu, že na to nejsi sama, souhlasím s holkama.
Dojíždění je opravdu náročné jak časově, tak finančně. Já do toho šla, i když to bylo tenkrát velice nevýhodné. Ale bohužel, u nás nic a časem se to akorát horší, takže teď jsem ráda, že jsem se tak rozhodla a mám to, co mám. Inzeráty sleduju pořád, ale je to bída.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#135 10. 12. 2022 21:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: vypoved pro nadbytecnost

Jinak na přísliby budoucí práce bych nespoléhala. Když nemají místo teď, kdy se nejvíc nakupuje, v lednu to moc nadějne nevidím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#136 12. 12. 2022 9:33

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1262

Re: vypoved pro nadbytecnost

No, zas asi nejvíc lidí mění práci ke konci roku, tak by se od ledna mohlo ledacos uvolnit.

Tak jak ses Erem rozhodla?
Hlavně se nestresuj, jste na to dva, a tuším, že jsi taky po padesátce, takže podporu bys měla myslím 8 měsíců, a pokud jsi nad 55, tak 11 měsíců. Tedy jestli se to nezměnilo. Podpora sice není žádná hitparáda, ale s platem přítele byste to snad utáhli.

Není tady

 

#137 12. 12. 2022 18:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: vypoved pro nadbytecnost

Niki, nevím, zda to bude platit i příští rok.... nezaměsnanost má naopak hodně stoupat.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#138 13. 12. 2022 7:37

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: vypoved pro nadbytecnost

Niky123 napsal(a):

No, zas asi nejvíc lidí mění práci ke konci roku, tak by se od ledna mohlo ledacos uvolnit.

Tak jak ses Erem rozhodla?
Hlavně se nestresuj, jste na to dva, a tuším, že jsi taky po padesátce, takže podporu bys měla myslím 8 měsíců, a pokud jsi nad 55, tak 11 měsíců. Tedy jestli se to nezměnilo. Podpora sice není žádná hitparáda, ale s platem přítele byste to snad utáhli.

Bohuzel nemam spojeni do prace.Takze toto za me rozhodlo,chteli abych tam byla uz na 5 ranni.Takze nic.Navic jsem ocekavala,ze me prijde vypoved od zamestnavatele a ono nic.Takze ja se tam budu muset vratit .  grater


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#139 13. 12. 2022 20:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: vypoved pro nadbytecnost

Erem, jsi přece ve zkušební době, můžeš odejít bez udání důvodu, ne?
Ty spoje jsou obrovský problém. Znám to. Nám teď posunuli příjezd vlaku a když k tomu připočítám obvyklé zpoždění,  tak fakt nevím, co bude. Lítat neumím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#140 14. 12. 2022 8:14

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1262

Re: vypoved pro nadbytecnost

Erem, pokud vím, v době nemoci ti zaměstnavatel dát výpověď ani nesmí. To teprve až se z nemocenské vrátíš.

A pak můžeš odejít jak píše Judy, bez udání důvodu. Pokud jste to ale měli napsané ve smlouvě bez zkušební doby, tak se pokus s nimi dohodnout na ukončení pracovní smlouvy dohodou, to lze přímo k tomu dni. Pokud ve smlouvě zkušební dobu nemᚠa zaměstnavatel nepřistoupí na dohodu, musela bys dát výpověď a výpovědní doba je pokud vím dva měsíce. Tak bys tam musela ještě dva měsíce vydržet.

Kdybych byla na tvém místě, pokusila bych se o tu dohodu a současně bych klidně, ale pravdivě řekla, proč odcházíš. Třeba se trochu chytnou za nos, a aspoň tvůj nástupce tam bude mít lepší atmosféru.

Není tady

 

#141 14. 12. 2022 9:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: vypoved pro nadbytecnost

Niky123 napsal(a):

Erem, pokud vím, v době nemoci ti zaměstnavatel dát výpověď ani nesmí. To teprve až se z nemocenské vrátíš.

A pak můžeš odejít jak píše Judy, bez udání důvodu. Pokud jste to ale měli napsané ve smlouvě bez zkušební doby, tak se pokus s nimi dohodnout na ukončení pracovní smlouvy dohodou, to lze přímo k tomu dni. Pokud ve smlouvě zkušební dobu nemᚠa zaměstnavatel nepřistoupí na dohodu, musela bys dát výpověď a výpovědní doba je pokud vím dva měsíce. Tak bys tam musela ještě dva měsíce vydržet.

Kdybych byla na tvém místě, pokusila bych se o tu dohodu a současně bych klidně, ale pravdivě řekla, proč odcházíš. Třeba se trochu chytnou za nos, a aspoň tvůj nástupce tam bude mít lepší atmosféru.

Mam zjisteno,ze pokud jsem ve zkusebni dobe,zamestnavatel me nemuze pustit tech prvnich 14 dnu,Pak,uz jo.Kdyz odejdu sama  tak budu mit z pracaku nez 45% coz je v mem pripade nez 8 tisic.Nejake penize nasetrene mam,ale nikdy nemuzu vedet kdy se me budou hodit,tak nechci zbytecne s penezma plytvat.Navic nevim kdy praci sezenu,rika se ,ze v novem roce se ma propoustet. V marketu to mam slibene,ale kdy to bude take nevim,nevi to ani vedouci.Jo a zkusebni doba se prodluzuje o ty dny co jsem marodila.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#142 14. 12. 2022 15:17

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3512

Re: vypoved pro nadbytecnost

Judyna napsal(a):

Erem, jsi přece ve zkušební době, můžeš odejít bez udání důvodu, ne?
Ty spoje jsou obrovský problém. Znám to. Nám teď posunuli příjezd vlaku a když k tomu připočítám obvyklé zpoždění,  tak fakt nevím, co bude. Lítat neumím.

Judy, tohle jsou vždycky nervy. Dohodnout se na změně pracovní doby nemůžeš?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#143 14. 12. 2022 17:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: vypoved pro nadbytecnost

To samé jsem Judyně kdysi taky doporučila. Aby měla pozdější začátek. Ovšem ne všude se to dá bez problémů uskutečnit. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#144 14. 12. 2022 19:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: vypoved pro nadbytecnost

Já už mám uparvený začátek teď. Chodím kvůli spojům o 15 minut později, než bych měla. Ale déle prostě nemůžu. To opravdu nejde.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#145 14. 12. 2022 20:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3512

Re: vypoved pro nadbytecnost

Judyna napsal(a):

Já už mám uparvený začátek teď. Chodím kvůli spojům o 15 minut později, než bych měla. Ale déle prostě nemůžu. To opravdu nejde.

Jo, to je na prd. Tím se taky prodlužuje samozřejmě doba práce a pak zase navazující spoje na cestu domů.. Existují různě na fb skupiny na sdílené cesty, nemᚠmožnost se s někým domluvit na společných cestách? Aspoň ráno do práce.. I když nevím, co je větší risk.. důvěra v ČD nebo v domluvenou jízdu big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů