Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 8. 2019 16:24

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Sousedské vztahy

Dobrý den, mám problém se sousedem, je to trochu úsměvné, ale jeho krávy mi sežraly živý plot a to doslova. Zbyly jen holé větve. Asi si myslel, že když ho stejně stříhám, tak mi ušetří práci. Jo, jenže, teď to vypadá hrozně, nahoře je to normální a dole holé. Všude kolem jiných pozemků dal ohradník, jenom u mě ne. Ohradníkem byl právě můj plot. Pozemek není ani jeho, asi byl domluven s majitelem, že ho mu ho takto ,,poseká,,. Navíc to není pastvina, ale stavební pozemek. Když jsem na něj volala, jestli by na chvilku mohl se mnou mluvit, dělal že neslyší. Prostě mne ignoroval. Tak jsem na ten ubohý zbytek plotu dala králičí pletivo, aby až tam ty krávy zase pošle se nažrat, k tomu nemohly. Vypadá to děsně. Jak mám pokračovat dál? Čekat až to zase přijdou likvidovat? Je pravda, že můj plot vadil kdekomu, prakticky celé vesnici. Jenom jsem chtěla kolem domu mít soukromí, nic víc. Když tam nic nebylo, tak se k nám jezdili lidi dívat jak pracujeme a co zrovna děláme. Dost mi to lezlo na nervy. Nevím jestli vzali můj pozemek za svůj, že měli tak moc problémů s mým plotem a evidentně je mají pořád. Považuji to za naschvál.

Není tady

 

#2 26. 8. 2019 19:57

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Sousedské vztahy

A co očekávᚠod uživatelů BB?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#3 26. 8. 2019 20:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: Sousedské vztahy

Rino, Amalieta se nás přece ptá, jak má pokračovat dál. Zajímá ji, co si o tom myslíme a co bychom jí doporučili.
Asi bych se vydala za sousedem a pokusila se ho přimět, aby mě neignoroval. Zeptala bych se ho, proč nepoužil ohradník i u mého pozemku. V případě, že by jeho reakce byla nepřiměřená, začala bych to řešit na místním úřadě.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4 26. 8. 2019 21:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Sousedské vztahy

Ok, ok.
Mě zarazilo že výhrady vůči jejímu plotu má celá vesnice. Proč to?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#5 26. 8. 2019 22:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: Sousedské vztahy

Nejspíš ho tam nikdo jiný nemá. Něčím se liší, nezapadli. Třeba tam nemají kořeny. Lidi umějí být potvory a dovedou se v tom i semknout. Ale nechci nikomu křivdit, když tamější poměry neznám.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6 26. 8. 2019 22:21

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

Nezapadli jsme, jsme totiž ta svoloč pražská. Všechno zlo jde z Prahy, jak mi jednou řekl starosta. Jsme jediný kdo má plot vysoký 2 m. Ploty tam mají, ale jenom takové jen to překročit. Ten plot je reakce na chování starousedlíků. Nepřišlo mi normální aby se lidi chodili dívat jak tam makáme, ale pomoc nenabídli. Já k sousedovi moc jít nehodlám, aby mě nevyhodil, že u něj nemám co dělat. Chtěla jsem to řešit rovnou na obecním úřadě, ale jelikož znám poměry, tak si moc šancí nedávám. Jen jsem chtěla vědět jestli nemá někdo podobnou zkušenost.

Není tady

 

#7 26. 8. 2019 22:22

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Sousedské vztahy

Třeba se Amalieta ozve. Já jsem nedávno vysvětlovala vnukovi, k čemu slouží "živý plot", ale nejsem si jistá že to pochopil.
Vnímal akorát to, že některé živé ploty jsou pfuj, mají jedovaté plody, a to mi ve škole hrou zatím stačilo.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8 26. 8. 2019 23:13

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

To je těžké. Nemají tam ploty, protože na sebe vzájemně chodí čumět :-) Vy očumování nemáte rádi, tak jste nezapadli. Což ale úplně chápu, já bych taky nebyl rád. Vysadil bych plot z tisu a informoval souseda o tom, že tis je pro krávy jedovatý a jen se bavil tím, jak si tam bude pečlivě instalovat ohradník.

Není tady

 

#9 27. 8. 2019 16:53

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

S tím tisem to je dobrý nápad, stačil by jenom někde aby si nebyl jistý kde je. Jenomže mám u sebe občas malé děti a toho bych se bála. Je to vesnice kterou já nechápu. Když jsme ještě ten ,, problémový ,, plot neměli, tak se mi chlap objevil až v kuchyni. Šel mi odečíst vodu a rovnou to vzal až dovnitř. Bral to jako úplně něco normálního. No, byla jsem v šoku. Teď má pokaždý kecy, že jsme tam jak v pevnosti. A že mám ty stromky uřezat až u kořenů a pod. Naposledy jsem mu řekla, že rozdám klíče aby tam mohl každej.

Není tady

 

#10 27. 8. 2019 18:33

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Sousedské vztahy

Hm, a neměli byste se tak trochu přizpůsobit těm jejich "zvyklostem"? Když se někdo přistěhuje např. do Prahy, těžko tam může uplatňovat nějaká "vesnická" pravidla... Viděla jsem film (nemůžu si vzpomenout, jak se jmenoval), kde holka typu Pravá blondýnka, šla bydlet na vesnici k tatínkovi veterináři, na první pohled buranovi... Spousta komických scének, kde smetánka versus primitiv se perou do krve, ale postupně se ty ostré hrany sporů až sladce uklidní, a ty dva rozdílné světy splynou v jeden legračně příjemný celek.
Jasně, je to komická nadsázka, ale "má něco do sebe".

Upravil(a) rina (27. 8. 2019 18:34)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11 27. 8. 2019 19:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Sousedské vztahy

Ve městě si jeden druhého tak nevšímá. Na vesnici je to o něčem úplně jiném. Ale je fakt, že pokud to je opravdu vesnice (ne nějaký téměř satelit s novostavbami) tak je asi lepší se snažit aspoň trochu zapadnout - prohodit pár slov, klidně říct když někdo očumuje - jdete mi pomoct? Jen tak ve srandě. Ale je to těžké. Starousedlíci mezi sebe lidi z města moc rádi nepřijímají, i když se snaží.
Já osobně bych šla prvně za sousedem, pak teprve na obecní úřad. A klidně (nevím teda, jak ten plot vypadá) bych i řekla, že mám starost o ty krávy, že tam byla nějaká rostlina asi jedovatá, ale nevíš přesně kde a jestli jim není špatně. Že by byl fakt lepší ten ohradník. Popřípadě že Ti vlastně poškodili Tvůj majetek, což taky něco stojí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 27. 8. 2019 19:53

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

Ok, přizpůsobit se zvyklostem, znamená chodit se koukat jak jiný pracují a hezky ho drbat jak to dělá blbě. A hlavně si nechat lízt do soukromí. Stejně bych nezapadla, jen by měli víc témat k drbání. Film jsem viděla, je to film, realita je jiná. Jen pro info, jsem sice ten zasr. Pražák, ale celý život jsem jezdila na vesnici k prarodičům která je kousek od té kde jsem já, ale takové chování tam nepamatuju. Děda měl vždycky plot vysoký, rodiče kteří bydlí taky v té samé vesnici co byli prarodiče, mají plot taky vysoký a nikomu to nikdy nevadilo. A to kolem nich ploty nemají skoro vůbec. A všichni byli a jsou z Prahy. Jsem na vesnici zvyklá, vím jak se tam žije. Abych zapadla, musela bych plot dát pryč, vše vykácet a nechat si líbit, že mi všechno prolezou a soukromí nula. Jsem u silnice kde jezdí kdeco a kdekdo a nechci riskovat, že si každý vezme co se mu bude zrovna hodit.

Není tady

 

#13 27. 8. 2019 19:59

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Sousedské vztahy

Judy, starosta jí řekl že "všechno zlo jde z Prahy", tam moc šancí nemá.
Za sousedem se bojí, aby ji nevyhodil.
Vesnice jako vyšitá z Vesničky mé...
Nebo Slunce... atd. ?

Chudák holka z Prahy! grater


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#14 27. 8. 2019 20:02

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

A díky všem za rady, já jsem spíš toho názoru,, na hrubý pytel, hrubá záplata,,.

Není tady

 

#15 27. 8. 2019 20:02

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Sousedské vztahy

Souhlasím s Judynou.
A jinak si myslím, že takový plot, jaký chcete, je nepřátelské gesto. Lepší je nechat obvyklý plot a kus od něj vysadit třeba keře, třeba ovocné.
Bydlíte tam, nebo chalupaříte?

Není tady

 

#16 27. 8. 2019 20:11

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Sousedské vztahy

Koukám, že než jsem doplodila svoje, situace se dále proměnila. Myslím, že kdekoliv na tebe budou nějací lidé čumět a drbat, že to dělᚠblbě. Kromě jiného jde o to, jak moc ti to vadí. Já dělám blbě všechno, tak to od cizích lidí mám na háku.
Ale nedovedu si představit atmosféru ve vesnici, tak těžko soudit.
I tak souhlasím s Judynou. wink

Není tady

 

#17 27. 8. 2019 20:12

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Sousedské vztahy

Amalieta napsal(a):

Ok, přizpůsobit se zvyklostem, znamená chodit se koukat jak jiný pracují a hezky ho drbat jak to dělá blbě. A hlavně si nechat lízt do soukromí. Stejně bych nezapadla, jen by měli víc témat k drbání. Film jsem viděla, je to film, realita je jiná.

No to všechno až tak moc ne. A pokud jsi ten film viděla a říkᚠže realita je jiná, tak jseš fakt Pražanda, která možná ani nikdy "nezapadne".
Bez kapitulation , proč jste tam šli?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#18 28. 8. 2019 7:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Sousedské vztahy

Amalieta napsal(a):

A díky všem za rady, já jsem spíš toho názoru,, na hrubý pytel, hrubá záplata,,.

Já si myslím opak... že ta hrubá záplata to spíše zhorší a bude se to přiostřovat stále více. Že to nepřinese nic dobrého.
Jasně, pokud by se ke mě někdo choval špatně dlohodobě a nepomohlo nic, nepomohlo, že se zkouším domluvit, že se snažím... tak po nějaké době asi na tu hrubou záplatu přijde čas. Ale nikdy bych tím nezačala, nepřinese to nic dobrého. Ve smyslu "zlo plodí jen další zlo".


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#19 28. 8. 2019 7:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Sousedské vztahy

Judyna napsal(a):

Ve městě si jeden druhého tak nevšímá. Na vesnici je to o něčem úplně jiném. Ale je fakt, že pokud to je opravdu vesnice (ne nějaký téměř satelit s novostavbami) tak je asi lepší se snažit aspoň trochu zapadnout - prohodit pár slov, klidně říct když někdo očumuje - jdete mi pomoct? Jen tak ve srandě. Ale je to těžké. Starousedlíci mezi sebe lidi z města moc rádi nepřijímají, i když se snaží.
Já osobně bych šla prvně za sousedem, pak teprve na obecní úřad. A klidně (nevím teda, jak ten plot vypadá) bych i řekla, že mám starost o ty krávy, že tam byla nějaká rostlina asi jedovatá, ale nevíš přesně kde a jestli jim není špatně. Že by byl fakt lepší ten ohradník. Popřípadě že Ti vlastně poškodili Tvůj majetek, což taky něco stojí.

tummenupp souhlasím, takový nějaký postup bych zkusila.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#20 28. 8. 2019 14:17

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

Je to složité, vím, že nezapadnu, jsem tam už 17 let a je to pořád stejné. Plot je tam taky už několik let. Ten současně okousaný habr, stačil za tu dobu už vyrůst a zakrýt výhled a to byl asi důvod, proč tak můj milý soused učinil. Bavit se se mnou evidentně nechce, kdyby to udělal omylem, tak by na moje oslovení reagoval. Já jsem ten typ, že si nikoho nevšímám, nikomu neubližuju, od nikoho si nic nepůjčuju a jedu podle sebe. Řídím se heslem ,, nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj,,. A hlavně nejsem stádová ovce a to už od mládí. Nikdo mi nebude diktovat co můžu a co ne. Tak mám holt plot podle sebe a ne podle vesnice. Asi je to špatně, ale moje soukromí je mi víc, než místní zvyklosti. Kdybych se měla řídit podle vesnice, tak tam v létě lítám po vsi ve spoďárách a tílku bez podprsenky jako místní dámy. Je to pohled pro bohy.  Kdo zde z diskutujících je z vesnice, nikoliv satelitu, ale z té pravé vesnice? Taky by mě zajímalo proč Pražáci tak všem leží v žaludku? Názor jednoho pana doktora z brány Krkonoš při povodních v Praze: a je to tam pořádně vytopí. Je to snad závist?

Není tady

 

#21 28. 8. 2019 15:19

Hana12345
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 1454

Re: Sousedské vztahy

My jsme měli také problémy se sousedem, (jaké, to není podstatné). Tři roky jsme se s ním snažili domluvit. Nedal si říct a bylo to čím dál horší. Pracovnice našeho MÚ to nechtěla řešit, protože byla kamarádkou jeho rodiny. Povídala, že by to musela řešit v případě, že bychom zavolali policii. Takže jsme je zavolali a policie nám řekla, že automaticky to na úřad nehlásí, že je o to musíme požádat. Takže jsme je požádali, oni to nahlásili a soused byl vyzván úřadem, aby se dostavil k řešení přestupku. Nedostavil se, takže ho předvedla policie. Zaplatil pokutu a začal se mstít. Zavolali jsme policii znovu a znovu se řešil přestupek s pokutou. Potom pro změnu vystřihl v našem plotě díru a na pozemek nám pustil psa v době,kdy jsem tam měla vnučku v kočárku. Se psem jsem si poradila (zrovna jsme svačily a psa rychle přešel vztek), vyfotila jsem ho a zavolala policii. Platil přestupek znovu a opravoval nám plot.
Je třeba mít ten přestupek zdokumentovaný třeba vyfocený, ale v okamžiku, kdy k němu dochází - tedy když ty krávy ten plot okusují a nejlépe v jeho průběhu volat policii. Jinak je třeba mít svědky. Tak to funguje u nás. Třeba Ti to pomůže, ale vždycky je lepší domluvit se. U nás to, bohužel, nešlo.

Není tady

 

#22 28. 8. 2019 16:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Sousedské vztahy

Amalieta napsal(a):

Je to složité, vím, že nezapadnu, jsem tam už 17 let a je to pořád stejné. Plot je tam taky už několik let. Ten současně okousaný habr, stačil za tu dobu už vyrůst a zakrýt výhled a to byl asi důvod, proč tak můj milý soused učinil. Bavit se se mnou evidentně nechce, kdyby to udělal omylem, tak by na moje oslovení reagoval. Já jsem ten typ, že si nikoho nevšímám, nikomu neubližuju, od nikoho si nic nepůjčuju a jedu podle sebe. Řídím se heslem ,, nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj,,. A hlavně nejsem stádová ovce a to už od mládí. Nikdo mi nebude diktovat co můžu a co ne. Tak mám holt plot podle sebe a ne podle vesnice. Asi je to špatně, ale moje soukromí je mi víc, než místní zvyklosti. Kdybych se měla řídit podle vesnice, tak tam v létě lítám po vsi ve spoďárách a tílku bez podprsenky jako místní dámy. Je to pohled pro bohy.  Kdo zde z diskutujících je z vesnice, nikoliv satelitu, ale z té pravé vesnice? Taky by mě zajímalo proč Pražáci tak všem leží v žaludku? Názor jednoho pana doktora z brány Krkonoš při povodních v Praze: a je to tam pořádně vytopí. Je to snad závist?

Zajímavá myšlenka, proč často někomu leží Pražáci v žaludku! Já to netuším, ale je pravda, že jsem to slyšela už víckrát.
Jinak to já naprosto chápu, také bych si ten plot postavila, protože soukromí a domov je pro mě nejvíc. To si sakra hájím. Takže v tomto naprosto souhlasím a chápu!
17 let - ty bláho! Já myslela, že jste tam noví! Tak to už je doba! Těžko říct, čím to je.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#23 28. 8. 2019 20:01

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

Amalieta napsal(a):

nikoho si nevšímám ... od nikoho si nic nepůjčuju ... nejsem stádová ovce

Taky by mě zajímalo proč Pražáci tak všem leží v žaludku

Právě proto. Sociální vztahy jsou u lidí zásadní, důležitější než fakta a realita. Je to tak i u většiny dalších druhů opic, takže to zjevně máme zakódované v genech. Ale to jak se projevují je už naučené, lidi z jedné země / města / vesnice to mohou mít odlišné od ostatních a proto se navzájem někdy až nesnášejí, protože jsou prostě jiní. Třeba to jak si nic nepůjčuješ - oni si pořád něco půjčují (i když to vlastně ani nepotřebují - to je ten princip, že sociální vztahy jsou důležitější než realita) a tím vznikají sítě drobných závazků, které utužují sociální vztahy ve vesnici. Ty třeba místo aby sis půjčila mlýnek na maso (vymýšlím si příklad) si ho koupíš, protože by ti vadilo pořád pro něj někam chodit a někoho tím otravovat. A oni to zase berou tak, že se nad ně povyšuješ, jejich mlýnky ti nejsou dost dobré a ani nestojíš o jejich dobrou radu jak správně umlít maso, která by ti byla k mlýnku automaticky poskytnuta :-)

Něco podobného je i tady na tomhle serveru. Žádᚠo radu, přestože víš, že ti s vysokou pravděpodobností bude k ničemu a že se návrhy o sázení jedovatých rostlin, volání zásahovky nebo střílení brokovnicí stejně nebudeš řídit :-) Ale sociálním pudům je učiněno zadost :-)

Není tady

 

#24 28. 8. 2019 20:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: Sousedské vztahy

V Praze je přece blaze! big_smile Nejvíc pracovních příležitostí, nejvyšší platy, studijní možnosti, kulturní vyžití atd. Veškeré finance se cpou hlavně do hlavního města, ne!??! hmm
Ale stinné stránky života v matičce Praze nikdo nechce vidět...  sad Je tu hodně draho, všude mraky cizinců, vysoká kriminalita, znečištěné ovzduší aj. Velká anonymita taky vždycky není to nejlepší... sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#25 28. 8. 2019 21:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Sousedské vztahy

Amalieto, já jsem si taky myslela, že jste na vesnici noví a vy už jste tam tak dlouho. No to už se teda asi nezmění. Už jste "zařazeni", hotovo, fertik.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů