Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 1. 2020 14:22

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Odchod 16 leté dcery z domu

Dobrý den, měla bych dotaz - je možné a nějak právně průchodné to, že by šestnáctiletá dcera odešla sama na svoji žádost k jiné osobě (než matce, otec neznámý) do péče? Nechci úplně rozmazávat důvody, ale jsou celkem fatální. Děkuji za případnou radu nebo odkaz, kam se obrátit.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#2 27. 1. 2020 14:46

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

V pohodě, klidně uteč, i se psem. Jestli je matka taková jak naznačuješ, tak tě stejně nebude hledat big_smile

Upravil(a) normální chlap (27. 1. 2020 14:47)

Není tady

 

#3 27. 1. 2020 14:48

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

normální chlap napsal(a):

V pohodě, klidně uteč, i se psem. Jestli je matka taková jak naznačuješ, tak tě stejně nebude hledat big_smile

Díky za tykačku, ale mně je 50 smile To se fakt netýká mě ale holčiny, které chci pomoci řešit situaci. Ale jinak reakce fakt dobrá.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#4 27. 1. 2020 15:28

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12315

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

normální chlap napsal(a):

V pohodě, klidně uteč, i se psem. Jestli je matka taková jak naznačuješ, tak tě stejně nebude hledat big_smile

Tady jsme v právní rubrice, tato poznámka se hodí tak maximálně na Pavlač.

Není tady

 

#5 27. 1. 2020 15:37

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12315

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Vlaďka napsal(a):

Dobrý den, měla bych dotaz - je možné a nějak právně průchodné to, že by šestnáctiletá dcera odešla sama na svoji žádost k jiné osobě (než matce, otec neznámý) do péče? Nechci úplně rozmazávat důvody, ale jsou celkem fatální. Děkuji za případnou radu nebo odkaz, kam se obrátit.

Vlaďko, mám obavu, že tady nezbývá nic jiného, než se obrátit s prosbou o radu na OSPOD. Není zletilá, její matka má za ní právní odpovědnost. Péči jako takovou, přesněji změnu, by stejně musel potvrdit soud.

Není tady

 

#6 27. 1. 2020 15:46

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Bohužel na OSPOD jsme řešili situaci cca před pěti lety a po dalším setkání s těmi osobami tam vůbec netoužím. Nejen, že jsme je evidentně obtěžovali a unavolali, ale navíc nám nevěřili ani slovo. Je mi celkem jasné, že bez soudu by se to neobešlo, ale matka tvrdí, že pokud půjde z domu, tak jedině do děcáku. Funguje doma jako služka a hlídačka tří dalších sourozenců a ještě je jí vyčítáno, že chodí do školy a stojí to peníze. Ale děkuji za ochotu pomoci.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#7 27. 1. 2020 16:12

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12315

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Vlaďka napsal(a):

Bohužel na OSPOD jsme řešili situaci cca před pěti lety a po dalším setkání s těmi osobami tam vůbec netoužím. Nejen, že jsme je evidentně obtěžovali a unavolali, ale navíc nám nevěřili ani slovo. Je mi celkem jasné, že bez soudu by se to neobešlo, ale matka tvrdí, že pokud půjde z domu, tak jedině do děcáku. Funguje doma jako služka a hlídačka tří dalších sourozenců a ještě je jí vyčítáno, že chodí do školy a stojí to peníze. Ale děkuji za ochotu pomoci.

Ta situace je blbá, to uznávám, ono nikdy to nepůjde bez konfrontace s matkou a je to běh na dlouhou tra. Co prarodiče? Nemohla by k nim? V 16-ti letech už zřejmě chodí na střední - to jen tak uvažuju, že mohla být aspoň malá šance řešit to školou dále od domu a intrem.

Pak mě napadá ještě Klokánek, ti by určitě nasměrovali, kam se obrátit. Případně Linka bezpečí. Ono to asi zní divně, nicméně to jsou organizace, které takové případy řeší téměř denně a ví, co udělat. Není to jen pro děti bité či opuštěné a podobně. Jeden telefonát skoro nic nestojí a třeba fakt pomůžou. Zkuste to.

Není tady

 

#8 27. 1. 2020 16:20

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Ona je na intru. Jenže od pátku do pondělního rána dělá služku. Nemá cenu to asi tady moc rozpitvávat. Peníze jí nedává, ještě navrhuje podivné způsoby obživy sad Zkusím tu Linku nebo klokánek. OSPOD jsem ještě neslyšela, že by někomu pomohl. Bohužel. Když jsme řešili, a jí zaplatí obědy tak to nešlo. Musí dát peníze matce. Ta je promrhá za bůhvíco a holka byla stejně bez jídla. Raději změnili školu, aby to nemuseli řešit opakovaně. Situace fakt na nic. Děkuji za nápad. Prarodiče nejsou, otec neznámý. V podstatě jsem tu já jako teta (ne pokrevní) a přítelkyně mého zemřelého bratra, pro kterého to byla neteř z manželčiny strany, takže taky cizí osoba. My dvě to musíme nějak vyřešit sad


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#9 27. 1. 2020 17:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

normální chlap napsal(a):

V pohodě, klidně uteč, i se psem. Jestli je matka taková jak naznačuješ, tak tě stejně nebude hledat big_smile

Hodně blbá a hodně nevhodná sranda dumbom


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#10 27. 1. 2020 19:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Vlaďko, byla jsem před časem hodně blízko úplně stejnému případu. Holka sama se obrátila na Klokánek, tam byla vlastně jen o víkendech, přes týden také na DM - ten platila sociálka, ale zřejmě to vyřídil ten Klokánek.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11 27. 1. 2020 19:38

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12315

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Judyno, přesně, proto jsem navrhovala Klokánek, co jsem slyšela, jsou tam velice vstřícní a hlavně ví, co a jak.

Není tady

 

#12 27. 1. 2020 20:12

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12315

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Vlaďka napsal(a):

Ona je na intru. Jenže od pátku do pondělního rána dělá služku. Nemá cenu to asi tady moc rozpitvávat. Peníze jí nedává, ještě navrhuje podivné způsoby obživy sad Zkusím tu Linku nebo klokánek. OSPOD jsem ještě neslyšela, že by někomu pomohl. Bohužel. Když jsme řešili, a jí zaplatí obědy tak to nešlo. Musí dát peníze matce. Ta je promrhá za bůhvíco a holka byla stejně bez jídla. Raději změnili školu, aby to nemuseli řešit opakovaně. Situace fakt na nic. Děkuji za nápad. Prarodiče nejsou, otec neznámý. V podstatě jsem tu já jako teta (ne pokrevní) a přítelkyně mého zemřelého bratra, pro kterého to byla neteř z manželčiny strany, takže taky cizí osoba. My dvě to musíme nějak vyřešit sad

Vlaďko, fakt držím palce, je fajn, že má holčina alespoň vás a není na to sama. Určitě dej vědět, zda aspoň nějaká ta zde zmiňovaná instituce se nějak angažovala a navedla vás. Dva roky, než bude plnoletá, je ještě dlouhá doba grater

Není tady

 

#13 27. 1. 2020 22:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

LENNNA napsal(a):

normální chlap napsal(a):

V pohodě, klidně uteč, i se psem. Jestli je matka taková jak naznačuješ, tak tě stejně nebude hledat big_smile

Hodně blbá a hodně nevhodná sranda dumbom

To je celej NCH. Pes je sice asi nekoho jiného, ale on proste cte a premysli ob radek a ob slovo. Strašné! Doufam jen, ze nemá nekde v tom svém podnikani nejake rozhodujici slovo, co by se tykalo osudu jinych lidi... Paklize ano, toz potes pánbíček! dumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#14 27. 1. 2020 22:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

Linku bezpečí bych ja videla jako nejrychlejsi reseni. Tam by mozna mohla a mela žabka volat aj nejdřív sama (a dospělý by měl asistovat a poslouchat, ev. zapisovat následující rady).
Taky držím palce. styrka


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#15 28. 1. 2020 13:39

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Odchod 16 leté dcery z domu

rina napsal(a):

Strašné! Doufam jen, ze nemá nekde v tom svém podnikani nejake rozhodujici slovo, co by se tykalo osudu jinych lidi... Paklize ano, toz potes pánbíček! dumbom

Jasně, že mám :-) A lidi, kteří všechno berou moc vážně trápím ze všech nejvíc big_smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů