Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 7. 2022 6:04

Lonnie Byers
♥------
Registrovaný: 7. 7. 2022
Příspěvky: 7

Věkový rozdíl dětí :o)

Holčiny, co máte více dětí, jaké máte zkušenosti s velkým či malým věkovým rozdílem dětí? Myslím pro a proti. Malá má 3,5měsíce, kdybychom na to vlítli příští rok na jaře, budou jí dva roky. To je akorát ne? Ale snad to tak dlouho vydržím a nepřivezeme si fazolku už z letošní dovolené - to by byly malé 1,5roku.... ?

Není tady

 

#2 15. 7. 2022 17:02

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12315

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

No, ještě že to v životě tak nefunguje a nedá se to až tak naplánovat big_smile Děti mám od sebe necelé 3 roky, celkem ideál stav, pominu-li teda skutečnost, že běham za ani ne tříletým capartem s devítiměsíčním břichem je docela náročné big_smile

Není tady

 

#3 16. 7. 2022 12:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14704

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Naše dcery jsou od sebe 3 roky, 2 měsíce a 4 dny. wink Běhání s břichem jsem zvládala dobře, dcera byla celkem klidné dítě.
Jako malé si spolu krásně vyhrály, ale později měla každá už svůj okruh kamarádů. Je to i hodně rozdílnými povahami... stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4 16. 7. 2022 17:14

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3512

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Každý věkový rozestup má své pro a proti a také každé dítě je jiné. Řekla bych, že u  nižších věkových rozestupů je to nejnáročnější první rok-dva. Pak se ten rozdíl téměř smyje. Tříleté hravě zvládne aktivity pětiletého. U větších věkových rozestupů je to pak náročné v tom zbytku. Jiné zájmy, jiné aktivity, jiný styl života.. Starší potřebuje vozit na tréninky/zápasy, zatímco menší si chce hrát na písku a vrtat do díry po krtkovi, atp. Je to potom o mnohem větších kompromisech na všech stranách.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5 21. 7. 2023 10:23

Andreaa23
♥------
Registrovaný: 21. 7. 2023
Příspěvky: 1

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Každé dítě má jedinečnou osobnost. Budou mít různé myšlenky a chování

DMV Practice Test

Není tady

 

#6 17. 8. 2023 12:16

Vortík
♥------
Registrovaný: 17. 8. 2023
Příspěvky: 3

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Moje děcka jsou od sebe 2 roky, musím říct, že to chvílema bylo dost náročné, protože mít děti kousek od sebe a starat se o potřeby dvou prostě náročné je:( ale zase na druhou stranu bych neměnila! Už teď vidím posun v tom jak se starší začíná o malou starat a těším se, jaké to bude až budou ještě krapet starší. Navíc představa, že bych čekala na delší rozestup a prošla si to znovu yikes
takže bych si s půl rokem sem tam nelámala hlavu smile)

Není tady

 

#7 17. 8. 2023 20:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Máme v rodině mladý pár, který stihl dvě děti v rozpětí 12 měsíců :-). Neplánovaně.
Já mám dítě jedno, takže nemám zkušenost, ale s bráchou jsme přesně 1,5 roku. Mamka neměla vůbec zádné hlídání a říkala, že to bylo těžké. To věřím. Ale pro mě a bráchu to je moc fajn. A to už jsme oba v letech.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8 17. 8. 2023 21:43

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14704

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Judy, tak s tím jsem se ještě nesetkala. va
Se sestrou jsme taky úplně přesně (až na 1 den) 1, 5 roku. Pro mámu to bylo fyzicky hodně namáhavé, protože měla velké problémy se srdcem, tlakem, ledvinami... sad V domě nebyl výtah a ona nás, kočárek (více malých dětí v domě, v přízemí málo místa) a nákupy tahala do 2. patra. usch Táta pomáhal po návratu z práce.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9 17. 8. 2023 21:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Tak můj taka ne. Byl ze staré školy a výchova dětí a domácnost byla na mamce. Babičky nebyly.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10 18. 8. 2023 9:13

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1260

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Judyna napsal(a):

Máme v rodině mladý pár, který stihl dvě děti v rozpětí 12 měsíců :-). Neplánovaně.
Já mám dítě jedno, takže nemám zkušenost, ale s bráchou jsme přesně 1,5 roku. Mamka neměla vůbec zádné hlídání a říkala, že to bylo těžké. To věřím. Ale pro mě a bráchu to je moc fajn. A to už jsme oba v letech.

Kamarádka stihla 3 děti během jednoho roku. Druhé a třetí byly dvojčata narozená lehce předčasně.

Není tady

 

#11 18. 8. 2023 19:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Tak to musel být mazec.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 18. 8. 2023 19:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14704

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Mazec jsou už i dvojčata, natož tři dárečkové během jednoho roku. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13 18. 8. 2023 20:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

To jo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#14 2. 11. 2023 10:48

helendam
♥------
Registrovaný: 2. 11. 2023
Příspěvky: 2

Re: Věkový rozdíl dětí :o)

Mít děti s věkovým rozdílem může být úžasným zážitkem, ale má to svá specifická významná hlediska. Zde jsou některé výhody a nevýhody většího nebo menšího věkového rozdílu mezi dětmi:

Pro větší věkový rozdíl:

Výhody:

Starší dítě může pomáhat s péčí o mladší sourozenec.
Rodiče mají více času a pozornosti pro každé dítě zvl᚝.
Každé dítě může mít více individuální pozornosti ve vývoji a vzdělávání.
Nevýhody:

Může existovat menší pocit vzájemné blízkosti mezi sourozenci s velkým věkovým rozdílem.
Starší dítě může mít obtíže s přizpůsobením se novému přírůstku do rodiny.
Pro menší věkový rozdíl:

Výhody:

Děti mohou být blíže ve věku a mohou mít silnější vazby a zážitky společně.
Rodiče mohou zvládnout podobné fáze vývoje dětí najednou.
Nevýhody:

Péče o dvě nebo více malých dětí současně může být fyzicky i emocionálně náročná.
Může to znamenat, že rodiče budou mít méně individuálního času pro každé dítě.
Při rozhodování je důležité zvážit vaše individuální rodinné a životní okolnosti, abyste našli nejlepší možný scénář pro vás a vaši rodinu. Každá rodina je jedinečná a co funguje pro jednu rodinu, nemusí fungovat pro druhou. Mějte na paměti, že vaše láska a podpora jsou nejcennější pro vaše děti, bez ohledu na věkový rozdíl.


suika game

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů