Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 9. 2023 20:54

largola
♥------
Registrovaný: 23. 9. 2023
Příspěvky: 4

LDN

Dobrý večer, stojím před velkým, těžkým a bolestivým rozhodnutím - maminka je po těžké mozkové příhodě ochrnutá na půl těla, nekomunikuje, má PEG a už nezvládnu se o ni postarat jako doposud. Budu muset využít pomoci LDN. V nemocnici mně odmítli dát přihlášku do dvou zařízení, o které jsem požádala a vyřídili přijetí v hodně vzdálené LDN, kam se moc často nedostanu. Je možné s tím něco udělat? Děkuji za odpověď.

Není tady

 

#2 23. 9. 2023 22:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: LDN

Largolo, odborně ti poradit neumím... sad
Ale co kdyby ses v těch dvou zařízeních, o která jsi měla zájem, zeptala sama osobně nebo písemně požádala? A pokud do LDN, to není žádná blíže?
Moc ti držím palce! smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#3 23. 9. 2023 23:08

largola
♥------
Registrovaný: 23. 9. 2023
Příspěvky: 4

Re: LDN

Ptala jsem se, ale bez přihlášky z nemocnice to nejde..

Není tady

 

#4 24. 9. 2023 17:05

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3512

Re: LDN

largola napsal(a):

Ptala jsem se, ale bez přihlášky z nemocnice to nejde..

Oslovila bych primáře oddělení, následně vedení nemocnice, proč nemohou dát přihlášku do tebou požadovaných zařízení a podle toho se pak zařídila. Pokud to řeší pouze podle spádu, domluvila bych se s těmi zařízeními, kde mají kapacitu a nechala maminku převézt do spádové nemocnice, kde vystaví danou žádanku. Ale toto by snad bylo až krajní řešení. Přeju hodně zdaru při dalším postupu.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5 24. 9. 2023 17:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14710

Re: LDN

Zrovna jsem chtěla napsat, že bych s lidmi z nemocnice určitě ještě diskutovala. Teď koukám, že je tu velmi rozumný příspěvek od Palomity; úplně souhlasím. tummenupp
A kdyby to nakonec musela být jedině ta LDN, tak a je co nejblíže, abys maminku mohla co nejčastěji navštěvovat.
A to dopadne podle tvých představ!


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#6 24. 9. 2023 19:15

largola
♥------
Registrovaný: 23. 9. 2023
Příspěvky: 4

Re: LDN

Děkuji za odpovědi. Spádovost prý už dávno neexistuje, že s tím mávají jen přetížené nemocnice. Jednala jsem i s paliativním týmem, bez výsledku. Čekala jsem od nich pomoc a podporu. Zatím mě manévrovali tam, kam potřebovali.
Primáře zkusím, to je dobrý nápad.

Není tady

 

#7 24. 9. 2023 20:27

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12315

Re: LDN

Celkově ty LDN jsou problém v tom, že pobyt tam je na dost omezenou dobu. Papír z nemocnice je třeba, jinak je totiž velmi dlouhá čekací doba na umístění kamkoliv. Určitě bych se snažila domluvit s primářem oddělení. Není možné, že problém je i v tom, že maminka potřebuju zvl᚝ odbornou /rehabilitační/ péči, kterou ne všechny LDN poskytují?

Není tady

 

#8 24. 9. 2023 21:24

largola
♥------
Registrovaný: 23. 9. 2023
Příspěvky: 4

Re: LDN

Zjišovala jsem i toto... Minimálně dvě ze čtyř poskytují rehabilitaci, jakou mamka potřebuje, a umí se postarat i o umělou výživu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů